Lis 24, 2011 - Zajímavé    5 Comments

Hypnóza není to, co si myslíte, že je!

hypnosis
Creative Commons License photo credit: Master Surya

Mezi lidmi se šíří mnoho polopravd, mýtů a domněnek o hypnóze.

Hypnóza není spánek, ale pouze změněný stav vědomí. Lidé si často myslí, že v hypnóze může být klient přinucen udělat něco, co je proti jeho vůli, jeho morálce nebo přesvědčení. Není tomu tak. Pokud nikdy nebylo vaším snem vyloupit banku, svést manžela své nejlepší přítelkyně nebo udělat něco „nekalého“, tak to neuděláte, i když vám to bude někdo v hypnóze “našeptávat.“ Nikdo také nemůže být zhypnotizovaný proti své vůli.

Lidé se rádi dívají na zábavnou hypnózu na jevišti, kde lidé v hypnóze dělají věci, které by v reálném životě neudělali a baví tím publikum. Ale i v tomto případě má hypnotizovaný možnost přijmout nebo odmítnout tvrzení, které mu hypnotizér nabízí. Zkušený hypnotizér – bavič – si vybírá ty lidi, u kterých předpokládá, že se budou chtít předvést a se kterými udělá test na jejich vysokou sugestibilitu – ochotu přijmout tvrzení.

Takoví lidé rádi omlouvají své chování na jevišti tím, že je hypnotizér „přinutil“ něco udělat. Opak je pravdou. To oni se sami rozhodli přijmout tvrzení- sugesci. Hypnotizér nemá schopnost a možnost vás v hypnóze přinutit udělat něco, co je proti vašemu přesvědčení, morálce nebo zásadám.

Každá hypnóza je ve skutečnosti sebe-hypnóza. Hypnotizovaný musí zhypnotizovat sám sebe za pomocí instrukcí, které slyší. Hypnotizovaný má schopnost přijmout nebo odmítnout sugesce – výroky, které slyší.

Vstupu do hypnózy může zabránit strach klienta, který lze odstranit informováním klienta o tom, jak hypnóza funguje a jaké má účinky.

Hypnóza je hluboce uvolněný stav, kdy se svaly vašeho těla uvolní tak, že na několik okamžiků přestanou fungovat.

Při hypnóze slyšíte všechno, co se děje kolem Vás. Při hypnóze fungují všechny vaše smysly kromě zraku, protože máte zavřené oči. Ve skutečnosti jsou vaše smysly a vaše vědomí ještě bdělejší než ve vědomém stavu.

Z hypnózy můžete kdykoliv vystoupit.

Hypnóza je velmi účinná při zbavování se návyků, které je obtížné odstranit silou vůle např. kouření, přejídání se, kousání nehtů aj.

Hypnóza funguje skvěle při posilování sebevědomí a sebedůvěry, při zlepšování studijních výsledků u dětí i dospělých, při neorganické impotenci, při zlepšování prodejních nebo sportovních výsledků, při zbavování se strachů a úzkostí a aj.

Více se dozvíte na přednášce Hypnóza – strašák nebo příležitost na změnu?.

Těší se na Vás

Marie Michaličková
Certifikovaný hypnotizér

5 Comments

 • dobrý den, mám stavy strachu a nevysvětlitelných úzkostí již třetí rok. Mám za sebou léčení- karma, ezoterika, astrologie, minulé životy aj., ale nic nepomáhá a když tak nachvíli. Co s tím?

  • Hypnóza obsahuje vícero metod na odstraňování strachu a úzkostí. Pravděpodobně jste prošli vícero traumatizujícími zážitky, které ve vás vyvolaly strach z různých věcí. Vaše vědomí ale nemusí přesně vědět, co se stalo. V hypnóze je k dispozici paměť vašeho podvědomí, která dokáže přesně identifikovat, co se stalo a na základě těchto informací se může hypnotizér začít odstraňovat strach, který se u Vás projevuje.

  • Alenko,u vás bych to viděl na regresní terapii + LSVJ + působení energiemi REIKI (SHAMBALLA)

   Paja

 • strach sa da jednoducho zlikvidovat tak,ze zacneme rozmyslat a rozoberat strach v samom sebe..co je vlastne strach,kde vo mne vznikol,coho sa vlastne bojim,preco vo mne nevznikla radost atd..mam to odskusane na sebe..

 • Je dobré uvědomit si co strach je . Kdo má strach? Vy nebo ego?? Teorie o tom, že pořád něco musíme řešit, potažmo komentovat, je mimo mísu. Největší strach má ego. Bez strachu by bylo k ničemu!

  Všechno se vším souvisí. Veškeré teorie jsou o tom, že vše existuje jen pod rychlostí světla. Kdo se dokáže napojit na informace které jsou z „jiného světa“ je blázen a toho je třeba léčit!!! Viz indigové děti.

  Jsme duální takže vše co se děje je vždy „dobré i špatné“ a vždy budete mít pravdu. Většinou jsou jen teorie o tom „coby kdyby“. Pokud máte strach z hypnózy budete muset přestat i dýchat. I relaxace, dýchání i jóga jsou „něco jako“ hypnózy.

  Pokud se vám něco nelíbí, nechte to být. Vždy je to jen o tom, že můžeme, ale nemusíme. I malá změna může být traumatizující v ohledu na ego.

  Věřím, že se i paní Alenka zvykne na strach. Vždy máme dvě možnosti. Buď odhodit, nebo si zvyknout. Když vás to bude bavit, budete si zvykat. Existuje jediná možnost. Žít tady a teď!!! Vše ostatní jsou jen teorie…