Čvn 9, 2016 - Osobní rozvoj    No Comments

Jak se hodit do klidu

Z vlastní zkušenosti vím, že příliš citlivá a rozrušená amygdala může v těle a mysli způsobit velmi nepříjemné stavy.

Někdo tyto situace řeší “cigaretou” (pro kuřáky je typické, že mají problém zvládat své negativní emoce), bylinkami (např. kozlíkem lékařským nebo meduňkou), přejídáním nebo agresí vůči druhým lidem nebo něčím jiným.

Řešení nervozity a úzkosti je jednoduché, vyžaduje však trpělivost a čas a ochotu zavést do svého života nový návyk.

Už starověké tradice učily určitým formám zklidnění. Křesťanství a hebraismus ve formě modlitby a rozjímání, buddhismus ve formě meditace, domorodé kmeny vstupovaly do transu např. na Havaji je známá technika pro vstup do transu zvaná Hakalau.

Novým trendem zklidnění je v dnešní době Mindfulness – Všímavost.

Slavný psycholog Daniel Goleman, autor bestselleru Emoční inteligence, píše ve své knize Pozornost o tom, že schopnost zklidnit se a soustředit se, jsou důležitějšími faktory pro úspěch než je vysoké IQ.

Pokud umíte pracovat se svými emocemi a umíte je ovládat, proplouváte životem s lehkostí a s klidem.

Jak říká americký lékař indického původu Deepak Chopra: „Každá krize je jen výzva zveličená do obrovských rozměrů.“

Umíte si představit svůj život bez problémů a krizí? Říkáte, že to nejde? Jaké by to pro vás bylo, kdyby všechny vaše krize se proměnily do výzev, díky kterým byste se stali silnějším lepším člověkem?

Když se naučíte zaměřit svoji pozornost na svoje dýchání, prokazatelně pozitivně ovlivníte jak udržení své pozornosti, tak neuronální okruhy ve svém mozku zodpovědné za zklidnění.

Tato kombinace zklidnění a zaměření pozornosti vytváří optimální stav mysli pro soustředění se na práci a na Marie Michaličkováučení.

Podle Daniela Golemana se většina lidí ve své práci buď nudí, nebo je vystresovaná. Obojí představuje obrovské plýtvání lidským potenciálem. Je načase to změnit.

Na kurzech sebehypnózy učíme techniku, pomocí které se dostanete do stavu uvolnění mysli a těla během několika sekund, ve kterém se otevírá přístup k podvědomí, a díky tomu můžete pozitivně programovat svoji mysl ke svému prospěchu. V tomto stavu se vaše tělo zbavuje stresových hormonů – adrenalinu a kortizolu, posiluje se vaše imunitní soustava a vy se můžete díky tomu cítit mnohem lépe.

 

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!