Dub 8, 2016 - Tipy a návody    No Comments

Jak si udržet zdravé sebevědomí

Známe to všichni. Někdy život umí být pořádně náročný. S něčím počítáme a ono to prostě nevyjde podle našich představ. Někdo nám něco slíbí, a potom se neobjeví, nezvedá telefon, neodpovídá na emaily a my zíráme v němém úžasu, jak může být někdo tak nezodpovědný nebo sobecký.

Jsou věci, které přicházejí do našeho života, co nám mají tendenci snižovat sebevědomí.

A jsou věci, které nám sebevědomí automaticky zvyšují.

Začala jsem každou středu večer chodit na kurzy psychologie. Až na pár výjimek, většina lidí v kurzu je v průměru o deset let mladší, než jsem já, a proto jako NLP koučka a hypnotizérka mám jako jediná ze skupiny pětiletou praxi v práci s lidmi, automaticky jsem díky svým zkušenostem nejvíce sebevědomá, nejvíce komunikuji s lektory, protože se nestydím zvednout ruku a zeptat se, když mě něco doopravdy zajímá. To je potom člověk automaticky sebevědomý. Nemám potřebu přemýšlet, co si o mně myslí ostatní, protože každý člověk má subjektivní vnímání reality. Každý člověk své vnímání zkresluje, vymazává a překrucuje na základě svých dominantních programů v podvědomí.

I v těžkých chvílích je možné udržet si sebevědomí.

Jsou lidé, kteří zvládají i obtížné situace v životě se zdravým sebevědomím. Mně pomáhá pravidelné poslouchání audia se sebehypnózou, tím zaměřuji svoji pozornost na to, co chci a díky tomu mě moje podvědomí pomáhá dostat se tam, kde chci být.

Včera mi udělala radost jedna moje klientka. Přišla na sezení a už od začátku na ní bylo vidět, jak po několika měsících naší spolupráce „rozkvetla“, jak je jiná, než byla na začátku, pozitivním způsobem. Udělala velký kus práce na sobě a chce pokračovat dále. A to jsou věci, které každému koučovi automaticky zvyšují sebevědomí, že je to tak?

Z vlastní zkušenosti mohu také potvrdit, že vám určitě zvýší sebevědomí, když budete dělat práci, která má smysl a která přináší pozitivní výsledky.

Každý člověk, který touží něčeho dosáhnout, musí ve svém životě projít obdobím, kdy se prostě nedaří. Někdy to období trvá pouhých několik hodin a někdy to období může být nehorázně dlouhé.

A v těchto chvílích je nutné udržet si zdravé sebevědomí. Vědomí toho, že je to jen zajímavá životní zkušenost, ze které je možné se poučit. Vědět, že neexistuje něco takového jako neúspěch, všechno to jsou životní zkušenosti.

Minulý rok jsem udělala výraznou razii v okruhu svých přátel. Ze seznamu mých přátel jsme vyškrtla ty, kteří měli tendenci do mě projektovat své nízké sebevědomí. Prostě se nepotřebujete setkávat s lidmi, kteří vás oslabují.

Je škodlivé pro vaši psychiku pobývat ve společnosti lidí, kteří jsou profesionálními oběťmi.

Já naopak ráda trávím svůj volný čas s lidmi, kteří jsou optimističtí a sebevědomí.

Přece jen „jste průměrem pěti lidí, se kterými trávíte nejvíce času“, a proto vybírejte pečlivě.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!