Dub 18, 2011 - Prosperita    No Comments

Jak utéct z kanceláře a pracovat z domova?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, zda potřebujete nutně pracovat v kanceláři v budově společnosti, pro kterou pracujete? Přitom můžete pracovat mobilně např. z domu a získat více času pro sebe.

Náklady na místo v kancelářských budovách stále stoupají. Když jsem nastoupil do zaměstnání v Praze, tak tato firma měla 3 patra a každý měl své pevné místo. Ale s nástupem notebooků, náboru dalších zaměstnanců a potřeby každého někde usadit, se z dvoumetrového stolu staly poloviční, místa nebyly fixní, ale každý si sedl, kde bylo volno, nebo si musel místo rezervovat.

Mě se to tehdy nedotklo, zůstal mi můj pracovní stůl a byl jsem rád… ale teď to vidím už jinak.

Co totiž děláte, když víte, že musíte být v práci celou pracovní dobu od 9 do 5? Uděláte si svoji denní dávku práce a zbytek času se snažíte vyplnit nějakou činností, aby se to trochu nafouklo?

Zamyslete se také nad tímto: „Motivovalo by Vás udělat stejnou práci např. za 4 hodiny místo 8 hodin, kdybyste věděli, že ty další 4 hodiny již nemusíte sedět v kanceláři a můžete vyrazit ven?“

Toto není jen teorie… můžete toho dosáhnout. Potřebujete ale udělat pár kroků…

Krok 1: Staňte se hodnotnější pro firmu

Přesvědčte vašeho šéfa, aby vás poslal na nějaké školení, díky němuž se stanete hodnotnější pro firmu, a samozřejmě firma z toho bude dosahovat lepších výsledků. Pokud vám to nezaplatí, zamyslete se nad tím, jestli můžete investovat něco sám do sebe. Potřebujete se stát v něčem nenahraditelní, aby firma věděla, že hodně ztratí, pokud odejdete.

Krok 2: Ukažte, že dokážete mimo kancelář dosahovat lepších výsledků

Ve dnech úterý, středu nebo čtvrtek zavolejte do firmy, že zůstanete doma, protože se necítíte dobře. Je důležité vybrat dny uprostřed týdne, aby si někdo nemyslel, že se chcete ulévat z práce. Důležité je ale, abyste během těchto dnů dokázali udělat dvakrát více práce než v kanceláři. Všechno si zdokumentujte, co jste udělali, kolik to trvalo… abyste měli nějaké údaje na vyjednávání.

Krok 3: Připravte si měřitelné výsledky vaší práce

Vyjádřete přesně číselně, o kolik úkolů / produktů jste stihli víc udělat, kolik času jste ušetřili, kolik času jste mohli díky tomu investovat do dalších aktivit důležitých pro zisk společnosti (např. komunikaci se zákazníky) a samozřejmě uveďte i jako výhodu ušetřený čas dojížděním do práce a méně vyrušování.

Krok 4: Navrhněte zkušební období pro práci z domu, které můžete kdykoli zrušit

Navrhněte šéfovi, že byste chtěli následující dva týdny pracovat 2 dny z domu s tím, že to může kdykoli zrušit, ale že jste si jisti, že stihnete 2x víc, doložte to údaji z kroku 3, a že to bude prospěšné pro firmu. Žádejte o 2 dny, abyste případně mohli snížit na 1 den za týden.

Krok 5: Zvyšte počet dnů pracujících z domova

Dávejte si pozor, abyste během dnů doma opravdu udělali více práce a po testovacím období si domluvte další schůzku, kde proberete výsledky a zkusíte prodloužit práci z domova na 4 dny v týdnu s možností snížení na 3 dny. Pokračujte v práci a v případě požadavku na návrat do kanceláře buďte připraveni dát výpověď. Pokud jste si vybudovali status velmi cenného zaměstnance, pravděpodobně se vám podaří dosáhnout práce z domova v rozsahu, jaký potřebujete.

Díky produktivnější práci a ušetřenému času na dojíždění, vyrušování apod. můžete tento čas nyní investovat do rozvoje svého podnikání, do budování dalšího zdroje příjmu, který vám časem může nahradit příjem ze zaměstnání.

Potřebujete zjistit, v čem jste dobří, tyto znalosti proměnit na produkt, otestovat, jestli je o to zájem na trhu a začít prodávat… jak přesně na to? To se dozvíte v internetové přednášce Jak se zbavit dluhů a jak si vytvořit finanční svobodu.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!