Úno 6, 2012 - Zajímavé    No Comments

Jak vyřešit nízké sebevědomí sebe-hypnózou

The Man on the Silver Mountain
Creative Commons License photo credit: country_boy_shane

Každý člověk, který trpí nebo trpěl nízkým sebevědomím, ví, jak tíživým problémem nízké sebevědomí je. Osoba trpící nízkým sebevědomím se nemá ráda, neumí se přijmout taková jaká je, chtěla by být někým jiným a závidí těm, kteří mají sebevědomí v pořádku. Nízké sebevědomí brání při rozvoji lidského potenciálu – mít v pořádku sebevědomí je základem pro vytvoření si života podle vlastních představ. Bez zdravého sebevědomí nelze vytvořit úspěch. Bez zdravého sebevědomí člověk nemůže být šťastný, ani spokojený.

V krajních případech může nízké sebevědomí skončit i zoufalými činy. Více nebo méně jsme si tím v pubertě prošli všichni.

Většina lidí si však své problémy se sebedůvěrou přenáší i do dospělosti.

Lidé, kteří mají nízké sebevědomí, často cítí, že se jejich život vymknul kontrole a mají tendenci být často negativní a mají pocit, že s tím prostě nic neudělají. První krok k vytvoření si zdravého sebevědomí, který musíte udělat, je: musíte si uvědomit, že nízké sebevědomí je možno změnit. A právě zde je kámen úrazu pro mnoho lidí, kteří se o posílení sebevědomí snaží již celé roky nebo desetiletí a pořád nejsou tam, kde by chtěli být.

Chodí na kurzy posilování sebevědomí a kurzy asertivity, nadšení z nich jim pár dní vydrží, ale po pár dnech se znovu přihlásí staré programy nízkého sebevědomí, které mají napevno uloženy v podvědomí. Nízké sebevědomí je program, který máte v podvědomí, proto kurzy, na kterých vás učí, jak se chovat sebevědomě, příliš nefungují, protože tyto kurzy se snaží ovlivnit pouze vaše vědomí, které má na váš život, na vaše chování, na vaše pocity ze sebe, minimální vliv. Nízké sebevědomí je program, který máte v podvědomí, abyste jej mohli změnit, naučte se ovlivňovat své podvědomí.

Nejlepší metoda, jak si vytvořit zdravé sebevědomí je založena na technice ovlivňování a pozitivního programování podvědomí. Podvědomí funguje jako počítač, který můžete programovat ke svému prospěchu, pokud používáte správné metody, které vám přinesou úspěch. Nejefektivnější metodou práce na sobě, kterou jsem kdy poznala je hypnóza a sebe-hypnóza. Při sebe-hypnóze nepotřebujete průvodce hypnózou, protože na kurzu sebe-hypnózy se naučíte, jak vstupovat do hypnózy sami. Sami si určíte sugesci – pozitivní výrok, který chcete předat svému podvědomí. (např. Jsem v pořádku taková, jaká jsem. Mám se ráda taková, jaká jsem.)

Na nejbližší kurz sebe-hypnózy proběhne 25.2.2012 v Praze na adrese Mezibranská 7. Těším se na Vás.

Marie Michaličková

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!