Srp 16, 2020 - NLP    No Comments

Jak žít život plný svobody

Když se narodíme, o našich životech je předem rozhodnuto – alespoň to tak vypadá.

Někteří duchovní lidé tvrdí, že před narozením si vybíráme naše rodiče, zemi, do které se narodíme, a duše, se kterými budeme společně „studovat“ lekce, které potřebujeme v tomto životě zažít.

Věci, které v našem životě zažíváme, jsou směsicí osudu a naší svobodné vůle. Osud nám staví do cesty překážky, které jsme si jako duše svobodně vybrali a jako lidé můžeme na ně za pomocí naší svobodné vůle reagovat.

Někteří lidé si stěžují, že nežijí v zemi, kde mohou naplno manifestovat svoji svobodu, pravdou je, že svobodný život si vytváříme nejdříve v naší mysli.

Největší nesvobodu zažívají lidé v práci. Začíná to již na škole – škola neobjevuje a nerozvíjí naše talenty a silné stránky, ve škole jsme ponižováni a více upozorňováni na to, co nám nejde.

Zaměřujeme pozornost na naše nedostatky, a proto ani netušíme, v čem jsme skvělí.

Vyjdeme ze školy a víme perfektně, v čem nejsme dobří, jaké jsou naše slabosti, máme sebevědomí na bodě nula a traumata ze školy si neseme po zbytek našeho života…

Navíc jsme v mládí vystudovali školu, na kterou jsme se dostali, protože nám ji poradili rodiče a z mnoha dalších špatných důvodů…

Skončíme školu a neseme si šrámy na duši…

A s takovou zátěží z minulosti si hledáme práci

Práci, ve které chceme zažívat radost, štěstí, svobodu… ale jak, když neznáme naše talenty a silné stránky a nevěříme si?

Největší nesvobodu lidé zažívají v práci, protože pokud jste zaměstnancem, tak pracovní místo, které jste obsadili, nebylo vytvořeno na základě vašich talentů a silných stránek, ale na základě toho, co firma, ve které teď pracujete, potřebovala.

Většina lidí do práce prostě musí, aby zaplatili hypotéku či nájem, složenky nebo aby nakrmili své děti…

Z vlastní zkušenosti vám mohu říct, že nejlépe se člověku pracuje, když už není pod tlakem placení hypotéky či nájmu…

Jako koučka pracuji již deset let, rukama mi prošly tisíce klientů…

Dovolte mi se s Vámi podělit o to, co jsem za ta léta přišla, při pozorování a poslouchání mých klientů…

Je důležité si uvědomit, že…

  • Největší naplnění budete v práci zažívat, když si dobrovolně vyberete pracovat.
  • Největší naplnění budete v práci zažívat, když budete v práci používat své silné stránky a talenty.
  • Největší naplnění budete v práci zažívat, když budete mít v práci svobodu.

Pokud pracujeme nedobrovolně, pod tlakem, beze smyslu, máme tendenci vyhořet. Pro extroverty může být důležitý pracovní kolektiv, který pro ně dělá pracovní zátěž snesitelnější….

Na NLP terapii chodí mnoho vyhořelých lidí, na koučovací otázky nejdříve odpovídají stylem:  „Už nikdy nechci pracovat, chci po zbytek života jenom cestovat, přeji si vyhrát v loterii….“

Ale to je jen iluze vyhořelé mysli….

Velmi inspirativní terapeut Milton Erickson, na základě jehož práce vznikl důležitý pilíř Neuro-lingvistického programování, tvrdil, že lidé bez práce a životního naplnění mají tendenci trpět depresí.

Potřebujete naplňující práci a ona potřebuje vás.

Vaše duše ví, že potřebujete smysluplné naplnění vašeho života i vašich talentů.

Na nejhlubší úrovni Vás to cítíte.

Volání vaší duše je však přehlušeno starostmi o tom, jak to psychicky vydržíte s despotických šéfem, jak zvládnete stále zvyšující se pracovní nároky nebo jak se obrníte vůči kolegům, kteří jsou negativní.

Vždycky jsem chtěla studovat psychologii a jazyky. Po studiích gymnázia však moje sebevědomí bylo na bodě nula a tak jsem šla studovat vysokou školu, na kterou jsem se dostala, abych vůbec nějakou měla! Tak jak to ostatně dělá většina lidí…

Při studiích jsem začala pracovat jako letuška, ale chtěla jsem více než jen být servírkou ve vzduchu…

Po pěti letech přišlo osvobození z pracovního poměru, s manželem jsme začali studovat osobní rozvoj, hypnoterapii a NLP terapii a od té doby jsme na cestě sebepoznávání a učení se.

Takovou jízdu, kterou jsme zažili v uplynulých letech, bych přála úplně každému, protože to byla ta nejlepší cesta osobního rozvoje, kterou jsme si jen mohli vybrat, protože díky ní jsme svobodní.

Z celého srdce Vám přeji svobodu a úspěch.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!