Tagged with "koučování | Marie Michaličková"
Bře 7, 2023 - Zajímavé    No Comments

Proč je důležité umět správně se ptát?

Hezký den všem, vítám vás na svém blogu, kde se dnes chci zamyslet nad tématem, které považuji za klíčové pro úspěch v životě – umění správného pokládání otázek. Jako koučka si uvědomuji, že schopnost klást správné otázky je jedním z největších nástrojů, které máme k dispozici pro dosažení našich cílů a k plnému naplnění našeho potenciálu.

Správné pokládání otázek je také klíčovým prvkem pro úspěch a správné zaměření pozornosti v životě. Když se naučíte správně klást otázky, dokážete se vypořádat s problémy a najít cestu ven z kruhu, kde se točíte  pořád dokola. Naopak, nesprávné pokládání otázek nás udržuje v problémech a zavádí nás do zvyklostí, které nás drží na místě.

Představte si, že jste na jachtě a chcete vyjet z přístavu. Budete jen bezcílně bloudit po moři nebo dáte svému životu směr a cíl? Správné pokládání otázek nám pomáhá najít ten správný směr a cíl v životě.

Správné pokládání otázek je klíčovou schopností, kterou bychom měli mít již od dětství. Naši rodiče a učitelé by nás měli naučit, jak klást otázky správně a účelně. Správné položení otázky nám pomůže lépe porozumět světu kolem nás a získat potřebné informace. Když se naučíme klást správné otázky, zlepší se naše schopnosti řešit problémy, analyzovat situace a komunikovat s ostatními. Proto bychom měli být vděční za každou příležitost, kdy se můžeme naučit nový způsob, jak položit otázku správně.

Když klient přichází na koučink, často si kolem svého problému vytvořil hranice, které neumí sám zbourat. Kdyby to uměl sám, nevyhledal by pomoc kouče. Správné pokládání otázek boří tyto hranice a umožňuje klientovi najít řešení.

Terapeuti Virginia Satirová a Milton Erickson byli mistři v pokládání otázek. Jejich umění jsme převzali do oblasti NLP koučování a na základě modelování práce Satirové a Ericksona vznikl Meta model a Miltonův model.

Naučte se umění správného pokládání otázek v knize Koučování pro každého a váš život se posune na vyšší úroveň. Rozvíjejte své schopnosti a získejte kontrolu nad svým životem!

Bře 23, 2016 - NLP    No Comments

Epidemie nízkého sebevědomí – a co s tím?

  • Možná jste ženou, která je zklamaná muži a nevěříte, že by se vám mohlo podařit najít pana pravého.
  • Nebo jste podnikatelem, který rozjíždí svůj byznys a něco ve vás pochybuje, zda to jednou dokážete.
  • Nebo jste člověkem, který není spokojený se svým tělem.

Nízké sebevědomí může mít mnoho podob.

Nízké sebevědomí je výzva, kvůli které za mnou moji klienti přicházejí nejčastěji.

Při práci s nimi používám techniky NLP a hypnózu, které se velmi liší od “klasické” terapie.

Ať už pod slovem klasická si představíme KBT, psychoanalýzu nebo jakoukoliv jinou metodu, která se vyučuje na vysoké škole, kde psychologii učí.

Pro NLP kouče není až tak zajímavé zjistit, že za problémy z velké části může dětství a prostředí, ve kterém jste vyrůstali, protože to je, myslím si, jasné všem.

V NLP nehledáme viníka.

Mám klienta, který za mnou před nedávnem přišel kvůli svému problému nízkého sebevědomí.

Read more »