Jste vyhořelí?
Jednou z příčin syndromu vyhoření je stres a životní styl osobností, které jsou zaměřeny na výsledky, výkon, obětování se druhým.
Tito lidé prožívají přílišnou zodpovědnost a péči o ostatní, kde mohou cítit, že za to, co dělají, se jim nedostává dostatečného ocenění.
Tito lidé mají často pocit, že musí plnit vysoké očekávání druhých.
Postupně vysoké očekávání druhých přijímají za své.
Často jsou to právě děti rodičů, kteří měli od nich v jejich dětství příliš velké požadavky, které oni neuměli naplnit.
Pracují velmi tvrdě.
Jsou netrpěliví, workoholičtí a napjatí, tedy přesněji stávají se netrpělivými a napjatými v důsledku přetížení a stresu.
Často jsou zastaveny v honbě za úspěchem tím, že neumí naslouchat svému tělu, protože tito lidé zanedbávají svoji přirozenou potřebu odpočinku, a tak bývají často zastaveny nemocí nebo právě syndromem vyhoření.
Každý neúspěšný pokus k dosažení cíle u nich způsobuje špatné svědomí a výčitky.
To způsobuje stres a stav klienta se dále prohlubuje.
Ze zjištění psychologů vyplývá, že někteří z těchto lidí se syndromem vyhoření neměli schopnost se upokojit a utišit když byli dětmi, protože byli zaměřeni na to, jak se vyhnout tomu, aby nedělali starosti rodičům.
Měli často pocit, že musí uklidnit rodiče, často se jednalo o matku, aby byla klidnější a méně úzkostná, ustrašená nebo rozzlobená.
To přispělo k tlaku na úspěch, výkon a výsledky.
Syndrom vyhoření je stav, kdy klient je extrémně unavený – fyzicky a mentálně.
Jako každý problém má stav vyhoření příčinu v minulosti člověka s tímto postižením.
Když tu příčinu najdeme, potom jsme schopni problém odstranit.
Dále při terapii učím klienty relaxačním metodám, které je učí odpočívat a uvolnit se.
Syndromu vyhoření se můžete zbavit v průměru za jedno až deset sezení, protože hypnoterapie je nejúčinnější a nejrychlejší metodou, jak řešit lidské obtíže. Protože příběh každého klienta je jedinečný a individuální, tak i počet sezení je u každého klienta individuální, proto dopředu přesný počet nelze určit.
Ano-to jsem prožívala a prožívám. Raději si matce a otci nestěžuji, jelikož jsem nesplnila matčino očekávání SŠ, VŠ a další(neumím zpívat, tančit a tak…) A protože přišla vždy do popředí starost o prostředního bratra(založil si rodinu, když ještě neodmaturoval, rozvedl se a bil svou ženu, nestaral se o děti, atd) a jeho život, tak ač už jsem chtěla požádat o pomoc(či někdy nesměle požádalaů mmj mě můj přítel také dlouhá léta bil a psychicky týral), vždy jsem se stáhla. Matka vždy nadávala na bratra a říkala, jak je z jeho problémů přetažená, tak jsem raději rodiče nepřetahovala a raději utekla daleko od nich, abych jim nedělala starosti. No a v konečné fázi jsem vždy za to-asi-, že jsem nekradla jako bratr, či sestřenice(kterou matka vždy chválila a preferovala) a nelhala jako oni , dostala vynadáno, ponížila mne přede všemi(hlavně tedy před sestřenicí, vč. toho jak vypadám a co ne-dělám). A já se tolik snažila. Popravdě řečeno, někdy mám z toho všeho pocit, že nejlepší je krást, podvádět a stále jen něco chtít a nic nedávat-ani citově(to matka dělá také-fňukáním jen vydírá, ale lásku absolutně nikdy nedala-možná někde jinde). Nyní se tedy starám o otce po mrtvici a sloužím noční sl. v domově pro seniory a po pěti vysilujících letech stále od matky místo uznání slyším jen to, co jsem nedokázala a nějak už nemůžu dál. Mám za sebou psych. kolaps a dlouhodobě trpím vysokými horečkami bez zjevné příčiny v organizmu (spíš vracejííc se vysoké tepltoy mi tělo ničí) a i při nich musím vstát a jít pracovat a poslouchat, jak dobře se nyní bratr má (otec mu jetě před svou nemocí zařídil skvělou práci) a co sestřenice si vše nové koupila(dobře se vdala) a kde byla na dovolené a tak. Zatím přesně nevím, jak z toho ven. Jestli se s rodiči přestat stýkat a úplně vyřadit ze svého života tuto část rodiny. Možná ale bude lepší podstoupit Vaši terapii. S pozdravem Pet 🙂